Polska niepodległa - stulecie odzyskania niepodleglosci-Fundacja-KReAdukacja-warsztaty-edukacyjne

W roku jubileuszu odzyskania niepodległości przez Polskę zapraszamy uczniów szkół podstawowych Województwa Lubelskiego do wzięcia udziału w warsztatach edukacyjnych ?W niepodległej Polsce?. Głównym celem naszych działań jest zwiększenie świadomości o znaczeniu odzyskania niepodległości Polski wśród najmłodszych mieszkańców regionu poprzez ukazanie historycznego dziedzictwa i wpływu tego wydarzenia na dalsze dzieje ojczyzny.

Warsztaty skierowane są do uczniów klas III-VIII szkół podstawowych, do udziału zachęcamy także klasy integracyjne. Zakres warsztatów jest dostosowany do odbiorców i przygotowany w wersji dla młodszych (III-IV) i starszych uczniów (V-VIII).  Termin realizacji warsztatów: 01.04. -30.11.2018.

Warsztaty trwają trzy godziny lekcyjne, prowadzone są metodami warsztatowymi, dzięki którym każde dziecko aktywnie uczestniczy w projekcie. Prace plastyczne będą wykonane techniką artystyczną dostosowaną do wieku uczestników projektu. Każda godzina będzie poświęcona jednemu zagadnieniu:

  • przybliżenie historii odzyskania niepodległości Polski, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które się do tego przyczyniły oraz wpływu tego wydarzenie na losy kraju i regionu,
  • poznanie i utrwalenie symboli narodowych, przybliżenie postaw godności i poszanowania praw człowieka, wolności, solidarności i patriotyzmu kiedyś i dziś,
  • prace plastyczne zainspirowane tematyką warsztatów.

Prace plastyczne wezmą udział w konkursie plastycznym, prace laureatów zostaną opublikowane, a autorzy otrzymają nagrody.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 516 833 840.

 ?Projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości?. 

Projekt jest współfinansowany ze środków otrzymanych od Zarządu Województwa Lubelskiego i Miasta Biłgoraj.