Razem Dla Czechowa-LogoMale

Projekt ?Razem dla Czechowa. Młodzieżowa Rada Dzielnicy Czechów Południowy? zakończony.

Przez ponad dwa miesiące, we współpracy z XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie, Fundacja KReAdukacja realizowała projekt ?Razem dla Czechowa?. Założeniem działania było utworzenia grupy, działającej na rzecz rozwoju życia społeczno ? kulturalnego dzielnicy ? Młodzieżowej Rady Dzielnicy Czechów Południowy.


W listopadzie 30 uczniów XIV LO, pracując w grupach, brało udział w warsztatach i szkoleniach, które pomogły im rozwijać kompetencje i umiejętności pracy w grupie, liderskie, podejmowania wspólnych działań na rzecz społeczności lokalnej. Uczestnicy zrealizowali także liczne inicjatywy, z których zdjęcia można obejrzeć w galerii. W grudniu rozpoczęły się prace nad wyborami do Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Młodzież miała szansę spotkać się z ludźmi, którzy aktywnie działają na rzecz dzielnicy i miasta. Mimo dużej aktywności podczas projektu, decyzję o kandydowaniu podjęło mniej osób, niż było miejsc w Młodzieżowej Radzie. W związku z tym nie odbyły się wybory, do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Czechów Południowy weszło 9 kandydatów, którzy złożyli – prawidłowo wypełnione i podpisane przez osoby popierające – dokumenty zgłoszeniowe.
Do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Czechów Południowy weszli:
1. Gąsior Paulina
2. Guz Edyta
3. Kępka Krzysztof
4. Kolibska Małgorzata
5. Kopa Weronika
6. Misztal Aleksandra
7. Włodarczyk Tomasz
8. Wójtowicz Mateusz
9. Tylus Kamil

Na pierwszej sesji, która odbyła się 18.12.2014r., wybrane zostało Prezydium Rady. Przewodniczącym został Kamil Tylus, Zastępcą ? Weronika Kopa, a Skarbnikiem Tomasz Włodarczyk. Wraz z Nowym Rokiem Młodzieżowa Rada rozpoczyna swoje działania. Jeszcze w styczniu spotka się z Radą Dzielnicy Czechów Południowy. Projekt zrealizowany przy pomocy finansowej Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Kuratorium Oświaty w Lublinie, Fundacja KReAdukacja, projekt współfinansowany ze środków Kuratorium Oświaty w Lublinie