Projekt ?Podróż przez świat ? kultura i sztuka Europy i Afryki. Warsztaty dla dzieci.? to cykl warsztatów pozwalających uczniom szkół podstawowych z Lublina na poznanie kultury i sztuki Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy, Tanzanii i Nigru. Program warsztatów był realizowany w ubiegłym roku szkolnym w lubelskich szkołach i spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli.

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy:

  • Szkołę Podstawową nr 14,
  • Szkołę Podstawową nr 27,
  • Szkołę Podstawową nr 31,
  • Szkołę Podstawową nr 43,
  • Szkoła Podstawowa nr 51.

Uczniowie klas I ? III wezmą udział w warsztatach: ?Przystanek Hiszpania?. ?Przystanek Ukraina?, ?Przystanek Niemcy?, ?Przystanek Tanzania?, ?Przystanek Niger?, prowadzonych aktywizującymi metodami treningu kreatywności oraz animacji kultury. Każdy warsztat trwa 4 godziny i dotyczy innego kraju. Kraje poznawane są dzięki historii opowiadającej dzień z życia rodzin mieszkających w nich. Dzięki temu dzieci poznają najważniejsze informacje na temat krajów programu (np. informacje geopolityczne, kuchnia, tradycje), w szczególności zaś z jego kulturą. Warsztaty pobudzają kreatywność uczestników i wpływają na polepszenie umiejętności pracy w grupie. Elementem każdego warsztatu jest przygotowanie przez dzieci pracy plastycznej nawiązującej do kultury danego kraju. Każda praca wykonywana jest inną techniką plastyczną, dzięki czemu dzieci poznają różne sposoby ekspresji artystycznej Pod okiem animatora przygotowują m.in. niemieckie lampiony na Dzień św. Marcina, ukraińskie hafty, czy tanzańskie zwierzęce maski.

Warsztaty będą prowadzone w terminie:

od 17 października do 15 grudnia w 20 klasach ze szkół partnerskich. Każda klasa będzie mogła wziąć udział w 2 warsztatach ? do wyboru. Dodatkowo, dzieci, które będą chciały opowiedzieć o swoich wrażeniach z warsztatów i o kulturze poznanego kraju, będą mogły nagrać swoje wypowiedzi podczas mini-warsztatów medialnych prowadzonych przez dziennikarkę Radia Lublin. Informacje o projekcie będą także pojawiały się na antenie Radia Lublin, które zaangażowało się w działanie.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Lublin

Podróż Przez Świat, Kultura i Sztuka Europy i Afryki. Warsztaty Dla Dzieci, program warsztatów, zainteresowanie dzieci i nauczycieli w szkołach, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 27, Szkoła Podstawowa nr 31, Szkoła Podstawowa nr 43, Szkoła Podstawowa nr 51, uczniowie klas I ? III wezmą udział w warsztatach, Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, organizacja pozarządowa, głównym celem jest kształtowanie i wspieranie rozwoju osób wrażliwych, aktywnych, kreatywnych i odpowiedzialnych, organizujemy i prowadziy warsztaty edukacyjne, projekty edukacyjne, projekty kulturalne, projekty z młodzieżą, szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, wizyty studyjne dla studentów ze wschodu, wizyty studyjne STP, wizyty studyjne Study Tours to Poland, edukacja pozaformalna, edukacja nieformalna, wsparcie edukacji szkolnej, integracja różnych grup społecznych, ul. Głęboka 8 A, 20-612 Lublin, www.kreadukacja.org, fundacja@kreadukacja.org, galeria zdjęć,