Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja jest partnerem projektu pt. „Budżet miasta Cię przerasta?” Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi toczących się już działań. 

Strona internetowa projektu

„Jak Łodzi się powodzi?

Od marca w łódzkich szkołach uczniowie i uczennice dzięki grze planszowej Jak się Łodzi  powodzi zdobywają wiedzę o zasadach działania i finansowania miasta. Tematyka budżetu  nie musi być nudna i niezrozumiała ? atrakcyjna forma gry planszowej pokazuje dzieciom ile w ich mieście kosztuje edukacja, kultura oraz inne usługi publiczne. Pokazanie skali wydatków nie jest najważniejszym celem gry ? Stowarzyszeniu Tkalnia i Fundacji SPUNK, które realizują projekt w ramach którego powstała gra, zależało na przekazaniu dzieciom obywatelskiej wrażliwości, uczulenia ich na to jak ważna jest pomoc dla potrzebujących, troska o to, aby miasto było przyjazne dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców.

Do planszówki dzieci zasiadają w czteroosobowych grupach, po dwóch godzinach gry z każdego zespołu wyławiamy najlepszych i najlepsze ? osoby, które sfinansowały najwięcej instytucji i posiadają największy budżet. Już wkrótce zaprosimy ich do kolejnego etapu gry ? rozgrywek szkolnych. Międzyszkolny finał w postaci gry miejskiej zaplanowano na 13 czerwca w Parku Staromiejskim.

Klub Młodego Obywatela i Obywatelki

Gra nie jest jedyną ofertą, którą projekt Budżet miasta Cię przerasta? kieruje do łódzkich szkół podstawowych. Dzieci z Samorządów Uczniowskich zostały zaproszone do udziału w zajęciach Klubu Młodej Obywatelki i Obywatela. Są to warsztaty dotyczące równości, samorządności, etyki i ekologii, które odbywają się równolegle do rozgrywek. Twórcom projektu zależało na tym, aby wzmacniać potencjał dzieci, które działają dla swojej szkolnej społeczności. Dzięki zajęciom chłopcy i dziewczęta wymyślają nowe działania, które podejmą aby wszyscy w ich szkole czuli się dobrze i wartościowo spędzali czas.”

Budżet miasta Cię przerasta? | Fundacja KReAdukacja Partnerem Projektu

Budżet miasta Cię przerasta? | Fundacja KReAdukacja Partnerem Projektu

Budżet miasta Cię przerasta? | Fundacja KReAdukacja Partnerem Projektu

Źródło materiałów: http://zagrajwmiasto.pl/