Projekt realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2011

ETM 2011, Europejski Tydzień Młodzieży 2011, Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Fundacja KReAdukacja, 15-21 maja 2011, projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, Komisja Europejska, warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów, warsztaty, debata, debaty, Gimnazjum nr 3 w Lublinie, temat wolontariatu, Pan Sylwester Tułajew, Rada Miasta Lublin, VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, warsztaty bębniarskie,warsztaty gier i zabaw integracyjnych,warsztaty kreatywności,warsztaty przedsiębiorczości, symulacja prowadzenia firmy, warsztaty kształtowania umiejętności przywódczych,warsztaty malowania twarzy,warsztaty filmowe,warsztaty dziennikarskie,zwiększenie szans młodzieży na rynku pracy, mobilizacja do działań społecznych, podniesienie mobilności edukacyjnej i zawodowej, metoda Open Space, ul. Nałkowskich 110, gra terenowa, gra miejska, poszerzenie wiedzy dotyczącej rynku pracy, Młodzież w Działaniu, DG Edukacja i Kultura

Aby przeczytać wszystkie informacje o Europejskim Tygodniu Młodzieży 2011
i przejść na blog kliknij w obrazek powyżej.

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej

ETM 2011, Europejski Tydzień Młodzieży 2011, Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Fundacja KReAdukacja, 15-21 maja 2011, projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, Komisja Europejska, warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów, warsztaty, debata, debaty, Gimnazjum nr 3 w Lublinie, temat wolontariatu, Pan Sylwester Tułajew, Rada Miasta Lublin, VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, warsztaty bębniarskie,warsztaty gier i zabaw integracyjnych,warsztaty kreatywności,warsztaty przedsiębiorczości, symulacja prowadzenia firmy, warsztaty kształtowania umiejętności przywódczych,warsztaty malowania twarzy,warsztaty filmowe,warsztaty dziennikarskie,zwiększenie szans młodzieży na rynku pracy, mobilizacja do działań społecznych, podniesienie mobilności edukacyjnej i zawodowej, metoda Open Space, ul. Nałkowskich 110, gra terenowa, gra miejska, poszerzenie wiedzy dotyczącej rynku pracy, Młodzież w Działaniu, DG Edukacja i Kultura

30 maja 2011

W ramach naszego projektu odbyły się warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów. Ich uczestniczki postanowiły zebrać i opublikować wrażenia innych uczestników debaty i warsztatów. Oto one:

Aleksandra Zając Gimnazjum nr 3 W Lublinie

W Gimnazjum nr 3 odbył się Europejski Tydzień Młodzieży, zorganizowany przez Fundacje KReAdukacja. Odbyła się debata, podczas której poruszono np. temat wolontariatu. ?Było to wyjątkowe spotkanie dla młodzieży i szansa dla nich by wrazić swoją opinię na temat własnych pomysłów i potrzeb? ? tak twierdzi A. Szadziewska, nauczyciel-bibliotekarz w owym gimnazjum. Uczniowie i goście wyszli z sali z uśmiechami na twarzach. Poznali wielu ludzi, którzy mogliby pomóc im się rozwijać m.in Pan Sylwester Tułajew z Rady Miasta Lublin. Byli także goście z zagranicy. ?Było fajnie, dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy? ? tak twierdzi uczennica Gimnazjum nr 3.

Michalina Tokarska Gimnazjum nr 3

W dniu 18.05.2011 r.w Gim. nr.3 w sali 206 odbyły się warsztaty kreatywności. W zajęciach prowadzonych przez Panią Paulinę Sowę uczestniczyło 6 osób. Wszystko odbywało się w przyjemnej atmosferze gier i zabaw. Młodzież dzieliła się swoimi ciekawymi pomysłami. W 2-osobowych grupach toczyła się rywalizacja na punkty. Pani animatorka organizowała ciekawe konkursy. Uczestnicy pytani o wrażenia odpowiadali, że jest bardzo ciekawie i zabawnie.

Ada Samsoniuk Gimnazjum nr 3

Dnia 18 maja 2011r. w środę odbyły się warsztaty, które były przeznaczone dla młodzieży z Gimnazjum nr 3 jak i innych szkół. Do wyboru były m.in warsztaty kreatywności, które prowadziła pani Paulina Sowa. Zajęcia miały na celu głównie pobudzenie kreatywności, szybkiego myślenia i odpowiedzi na pytania najprostszymi sformułowaniami. Uczestnicy wydarzenia zapytani czy podobają im się owe warsztaty chóralnie odpowiedzieli ?tak?.

Ada Wójcik Gimnazjum nr 3

Dnia 18 maja 2011r. w Gimnazjum nr 3 przy ulicy Nałkowskich 110 został uczczony Europejski Tydzień Młodzieży. Uczestniczyli w nim uczniowie różnych szkół oraz goście z zewnątrz prowadzący całe wydarzenie. Po oficjalnych powitaniu uczestnicy poszli dyskutować na wybrane przez nich tematy. Debata trwała półtorej godziny. Po tym czasie wszyscy zebrali się, aby podsumować swoją pracę. Następnym punktem programu były warsztaty. Monika Mirosław, jedna z uczestniczek powiedziała ? ?Bardzo miła atmosfera, spokojnie?. Zaprezentowała stworzony przez siebie malunek. Jej nauczycielka, które uczyła malowania twarzy, podzieliła się ze mną swoją opinią ? ?Uczennice są bardzo pojętne i dobrze się z nimi pracuje?.

Edyta Machulak Gimnazjum nr 3

18.05.2011r. w środę, w Gimnazjum w Lublinie odbyło się spotkanie młodzieży, którego punktem kulminacyjnym były warsztaty dotyczące różnego rodzaju zainteresowań. Uczestniczyła w nich młodzież miasta Lublin. Spotkanie zorganizowane było przez Fundację KReAdukacja. Celem wydarzenia było zdobycie wiedzy na temat potrzeb młodych ludzi i pobudzenia w nich tak ważnej cechy jaką jest kreatywność.Warsztaty były bardzo ważne dla młodzieży. Uczestniczki zajęć gry na bębnach powiedziały, że zajęcia były ciekawe i inspirujące. Jednocześnie stwierdziły, że muzyka nie będzie ich sposobem na życie i przyszłą pracę.

Magdalena Igras VIII Liceum Ogólnokształcące

Dnia 18.05 w Gimnazjum nr 3 w Lublinie zostały zorganizowane warsztaty malowania twarzy. Wszystko to odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży. Warsztaty były przeprowadzone przez panią Ewelinę Zajączkowską. Uczestnikami byli gimnazjaliści i licealiści. Specjalne farbki, pędzelki i woda to to czym młodzież lubi się bawić. ?Całkiem fajne uczucie malować komuś po twarzy? ? komentuje jedna z uczestniczek warsztatów.

Anna Kolasińka VIII Liceum Ogólnokształcące

18.05.2011r. w Gimnazjum nr 3 w Lublinie odbyły się warsztaty bębniarskie. Uczestniczą w nich uczniowie gimnazjum oraz goście z innych lubelskich szkół. Warsztaty prowadzone były przez Pana Marcina Kojdera. Uczestnicy mieli okazje zagrać na bębnach : kubańskich, afrykańskich i tureckich. Nauczyli się 2 rytmów afrykańskich oraz kilku podstawowych uderzeń. Pomimo tego że warsztaty się skończyły, uczestnicy nie chcą rozstawać się z bębnami. To bardzo odprężające ? mówi Kasia, jedna z uczestniczek.


3 maja 2011

Mamy już listę tematów warsztatów, spośród których możecie wybrać ten jedyny.

Warsztaty, które się odbędą to:

  • bębniarskie,
  • gier i zabaw integracyjnych,
  • kreatywności,
  • przedsiębiorczości (symulacja prowadzenia firmy),
  • kształtowania umiejętności przywódczych,
  • malowania twarzy,
  • filmowe,
  • dziennikarskie.

Warsztaty odbędą się 18 maja, w godz. 15:30 ? 17:00 w budynku Gimnazjum Nr 3 na ul. Nałkowskich 110 w Lublinie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o rejestrację pod adresem e-mail: paulina.sowa@kreadukacja.org.


28 kwietnia 2011

Witamy! Wczoraj (27.04.2011) odbyło się drugie spotkanie dotyczące przygotowań do Europejskiego Tygodnia Młodzieży w Lublinie. 16 maja (poniedziałek) odbędzie się gra terenowa ( gimnazjaliści, licealiści i studenci ta gra jest właśnie dla Was ). A już 18 maja (środa) w Gimnazjum nr 3 ( przy ul.Nałkowskich 110 ) odbędzie się debata Open Space, a także różnego rodzaju warsztaty dla młodzieży.Zainteresowanych warsztatami zapraszamy do głosowania TU.
Więcej szczegółów wkrótce.


27 kwietnia 2011

Europejski Tydzień Młodzieży w Lublinie 15-21 maja 2011

W związku ze zbliżającym się Europejskim Tygodniem Młodzieży, będącym inicjatywą Komisji Europejskiej odbywającą się w 35 krajach, Fundacja KReAdukacja realizuje projekt, którego głównym celem jest zwiększenie szans młodzieży na rynku pracy, mobilizowanie do działania społecznego oraz podniesienie mobilności edukacyjnej i zawodowej młodych ludzi.

Pragniemy serdecznie zaprosić młodzież do uczestnictwa w specjalnej debacie pod tytułem W jaki sposób młodzież może zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? Będzie ona prowadzona metodą Open Space, która pozwala uczestnikom wziąć udział w rozmowach i dyskusjach na tematy, które dla nich samych wydają się najciekawsze i najbardziej potrzebne, a dotyczące szans na rynku pracy, zdobywania doświadczenia poprzez wolontariat, rozwoju swoich umiejętności poprzez działalność na rzecz środowiska lokalnego. Młodzież będzie miała okazję spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami pracodawców, władzy samorządowej, osobami zajmującymi się wolontariatem. Debata odbędzie się 18 maja w Gimnazjum nr 3 przy ul. Nałkowskich 110 w Lublinie, w godz. 13:30 ? 15:10.

Po debacie każdy uczestnik będzie miał możliwość wzięcia udziału w jednym, wybranym przez siebie, warsztacie rozwijania zainteresowań. Czas trwania warsztatu to 2 godz. lekcyjne.

Zachęcamy także młodzież do wzięcia udziału w grze terenowej (miejskiej), dzięki której poprzez zabawę i wspólne wykonywanie zadań będzie mogła poznać miejsca w Lublinie, które są związane z rynkiem pracy, wolontariatem oraz aktywnością społeczną. Gra odbędzie się 16 maja 2011 r. Zaczynamy o 12:30.

Do udziału w debacie, warsztatach i grze terenowej zapraszamy wszystkich uczniów Państwa szkoły, w szczególności przedstawicieli samorządów szkolnych i klasowych.

Efektami udziału w obchodach Europejskiego Tygodnia Młodzieży będą: poszerzenie wiedzy dotyczącej rynku pracy, wolontariatu, aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz Programu ?Młodzież w działaniu? i inicjatywy ?Youth on the move?.

Wypracowane w czasie debaty efekty zostaną utrwalone i wydane w formie CD/DVD oraz folderów.

Poniżej plan debaty i lista warsztatów do wyboru.

Zgłoszenia chętnych osób i grup będą przyjmowane pod adresem e-mail:

paulina.sowa@kreadukacja.org lub nr tel. 500-360-499 do 10 maja 2011 r. (liczba miejsc: 60, wg kolejności zgłoszeń).

 Serdecznie Zapraszamy!

ETM 2011, Europejski Tydzień Młodzieży 2011, Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Fundacja KReAdukacja, 15-21 maja 2011, projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, Komisja Europejska, warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów, warsztaty, debata, debaty, Gimnazjum nr 3 w Lublinie, temat wolontariatu, Pan Sylwester Tułajew, Rada Miasta Lublin, VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, warsztaty bębniarskie,warsztaty gier i zabaw integracyjnych,warsztaty kreatywności,warsztaty przedsiębiorczości, symulacja prowadzenia firmy, warsztaty kształtowania umiejętności przywódczych,warsztaty malowania twarzy,warsztaty filmowe,warsztaty dziennikarskie,zwiększenie szans młodzieży na rynku pracy, mobilizacja do działań społecznych, podniesienie mobilności edukacyjnej i zawodowej, metoda Open Space, ul. Nałkowskich 110, gra terenowa, gra miejska, poszerzenie wiedzy dotyczącej rynku pracy, Młodzież w Działaniu, DG Edukacja i Kultura

ETM 2011, Europejski Tydzień Młodzieży 2011, Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Fundacja KReAdukacja, 15-21 maja 2011, projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, Komisja Europejska, warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów, warsztaty, debata, debaty, Gimnazjum nr 3 w Lublinie, temat wolontariatu, Pan Sylwester Tułajew, Rada Miasta Lublin, VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, warsztaty bębniarskie,warsztaty gier i zabaw integracyjnych,warsztaty kreatywności,warsztaty przedsiębiorczości, symulacja prowadzenia firmy, warsztaty kształtowania umiejętności przywódczych,warsztaty malowania twarzy,warsztaty filmowe,warsztaty dziennikarskie,zwiększenie szans młodzieży na rynku pracy, mobilizacja do działań społecznych, podniesienie mobilności edukacyjnej i zawodowej, metoda Open Space, ul. Nałkowskich 110, gra terenowa, gra miejska, poszerzenie wiedzy dotyczącej rynku pracy

ETM 2011, Europejski Tydzień Młodzieży 2011, Fundacja Działań Edukacyjnych KReAdukacja, Fundacja KReAdukacja, 15-21 maja 2011, projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej, Komisja Europejska, warsztaty dziennikarskie dla gimnazjalistów i licealistów, warsztaty, debata, debaty, Gimnazjum nr 3 w Lublinie, temat wolontariatu, Pan Sylwester Tułajew, Rada Miasta Lublin, VIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, warsztaty bębniarskie,warsztaty gier i zabaw integracyjnych,warsztaty kreatywności,warsztaty przedsiębiorczości, symulacja prowadzenia firmy, warsztaty kształtowania umiejętności przywódczych,warsztaty malowania twarzy,warsztaty filmowe,warsztaty dziennikarskie,zwiększenie szans młodzieży na rynku pracy, mobilizacja do działań społecznych, podniesienie mobilności edukacyjnej i zawodowej, metoda Open Space, ul. Nałkowskich 110, gra terenowa, gra miejska, poszerzenie wiedzy dotyczącej rynku pracy